Itt az idő, hogy a játékodat egy új, eddig elérhetetlennek hitt szintre emeld és a skálák a barátaid legyenek! Ezzel végre kitörsz az egysíkú sémákból és színesen, egyéni módon, változatosan zenélsz, amiről mindig is álmodtál!

  A SZÓLÓMÁNIA BEMUTATJA:

A MODÁLIS SKÁLÁK TITKA

 

Tanuld meg azokat az egyszerű és logikus
gyakorlati lépéseket, amelyekkel
a játékod érdekes és egyedi lesz!

A gitározás eleinte élmény volt.  Aztán valahogy lelassult és elakadt a fejlődés. Most végre itt van egy rendszer, amivel szintet léphetsz.

Emlékszel, amikor elkezdtél gitározni? Hatalmas lelkesedést éreztél. A zenék és főleg a gitárosok hallgatása teljesen lenyűgöző volt. Mintha a kedvenc gitárosaid hívtak volna téged is, hogy kövesd őket.

Elképzelted, hogy te is így fogsz játszani. Sok időd volt és a kezdeti tanulási időszakban érezted, hogy hónapról hónapra jobb leszel. Hajtott a tehetség (mert mindenkit a rejtőző tehetség indít el a zenélés felé) és hajtott a szenvedély (mert zenélni az egyik legcsodálatosabb dolog).

Nálam legalábbis így indult a dolog. Tizenévesen rengeteget gitároztam. Megtanultam sok akkordot és a pentaton skálát. Gyakoroltam a kedvenc számaimat. El is jutottam egy tűrhető középhaladó szintre. De ott megállt a tudomány.

Nem tudtam, hogy merre haladjak, mit gyakoroljak.

Nem tudtam, mit játszhatok az akkordokra.

Nem tudtam, hogy miért szól jól, ami tetszik másoknál. És azt sem, hogy miért szólt rosszul, amit épp most játszottam.

Melyik hangzik ismerősen számodra a fentiek közül?

Rossz érzés akadályokba ütközni egy olyan úton, ami nagyon fontos a számunkra. Egy idő után megöli a lelkesedést. Persze a zenélés nagy szenvedélye nem tud eltűnni, de az elakadások, kudarcélmények és a tanácstalanság árnyékolja be. A szabadidő is kevesebb. Úgy tűnik, hogy ezt a szintet lehetett elérni, és innen már nincs felfelé.

De ez nem így van!

Utólag most már tudom:

Ha valami nem megy jól... az nem a képességeidről szól! 

Hanem arról, hogy még nem ismered azt az útvonalat, ami a célodhoz vezet.

Ha egy óriási mezőn van elásva a kincs, akkor csak nagy szerencsével és sok ásással találhatod meg. 

És ha nem is tudsz róla, hogy kincs van elásva a mezőn?

Akkor el sem kezded az ásást.

Pedig a kincs ott van a közelben...

Ezt onnan tudom, hogy véletlenül megtaláltam.

Egy gyakorlási módszer volt ez a kincs. Ezzel a módszerrel fokozatosan érthetővé váltak azok az összefüggések, amelyek a zenét érdekessé és egyénivé teszik. Észrevétlenül kialakult egy rendszer.

ÍGY KEZDŐDŐTT:

Volt egy zenei alap gyűjteményem egy angol gitárújság mellékleteként. 12 különböző zenei alap volt benne. A lehető legkülönbözőbb stílusok, hangnemek, tempók, hangulatok. Volt lassú E-blues, 7/4-es Gisz-moll, rockballada C-mollban, metálos Fisz-fríg, klasszikus rock D-ben, punk rock Cisz-mollban, és még számos egyéb alap.

Elkezdtem elvárások és tét nélkül játszani rájuk. Kb. egy óra alatt ment végig a 12 alap. Valahogy ez a sokféle zene úgy hatott rám, hogy sikerült félretenni a hiányosságok érzését. Jött néhány jól elkapott dallam, és megnéztem, milyen hangok lehetnek ezek. Tudtomon kívül elkezdtem megtanulni a gitáron levő hangokat.

Legalább egy évig szinte minden áldott napon végigszólóztam ezt a 12 alapot. Közben utánanéztem egy-egy dolognak. Mindig lett egy mozaikdarab, amit megértettem: "...á, szóval ha a moll skála 6. hangján megállok hosszan, akkor az túl vadul szól!  De ha röviden játszom és lépek fél hangot utána lefelé, akkor az ilyen szép?"

Visszatért a lelkesedés. Újra lettek sikerélmények.

Egyre könnyebb volt újabb összefüggéseket megfejtenem, mert kezdtek kialakulni a stabil elméleti alapok.

Rájöttem arra, amire az évek során szerintem te is rájöttél: a zeneelméleti anyagok és könyvek többsége informál, de nem tanít. Lehet, hogy tele vannak tudással, de nem tudják átadni azt. Nincs bennük semmi, ami a zenélésről, önkifejezésről, szenvedélyről szólna.

Ezért lépésről lépésre megszületett egy újfajta zeneelmélet bennem. Ez természetesen a tények terén megegyezett a hagyományos zeneelmélettel, de egy nagy különbséggel: ezt már értettem. A mozaikdarabokból fokozatosan kialakult a teljes kép. (Persze ez a kép végtelen nagy, és mindig van új felfedeznivaló. De az alapok birtokában már sokkal könnyebb megérteni egy újabb zenei összefüggést.)

Kialakult a módszer két pillére: a hangok leolvasása és az újfajta zeneelmélet.

BEIRATKOZÁSI IDŐSZAK: 2023. ÁPRILIS 28 (PÉNTEK) ÉJFÉLIG 

A tanfolyamra április 28 (péntek) éjfélig iratkozhatsz be. Utána a beiratkozás lezárul, hogy a beiratkozott gitárosokra tudjak fókuszálni. A tanfolyam legközelebb 2023 év végén indul majd el.

00

nap

00

óra

00

perc

00

mp

Nézd meg, mit hozott a gitárosoknak ez a tanfolyam:

Perei Zsolt

"Sok éve gitároztam már, de úgy éreztem, hogy megálltam a fejlődésben. Ma már tudom, hogy valójában a használható tudás hiányzott.  Arra is gondoltam, hogy abbahagyom a gitározást.

A változás tavaly ősszel a Szólómániával kezdődött. A minőségi és részletes videók alapján eldöntöttem, hogy jelentkezem a tanfolyamra. Már a tanfolyam elejétől éreztem a változást. A mixolíd skála alapján egy új dalt írtam, ami jelenleg már az Artisjus-nál várja az engedélyeztetést.

Nézd meg Zsolt történetét: 
 

Szabó Csaba

"Több mint 40 éve kezdtem gitározni. Az akkordos-pengetős szinten meg is ragadtam sokáig. Aztán 4 évvel ezelőtt nekiálltam komolyan fejleszteni a tudásomat.

Az internetről bemagoltam dalokat, szólókat, vettem magyar és külföldi online tanfolyamokat is. De a számomra legfontosabb kérdésre nem találtam a választ. A kérdés ez: miért? Miért használják hol ezt hol azt a skálát, mi van a dolgok mögött?

Most, hogy elvégeztem Tamás modális tanfolyamát, azt mondthatom: ez egy "must have it! (szerezd be mindenképp!)" tanfolyam mindenkinek.

Végig élvezetes volt: gyakorlatok, közös szólózás, kreatív feladatok. Rendezte a zeneelméletet egyszerűen, érthetően.

Végre megkaptam a választ arra, hogy "Miért" Már tudom, hogy mit és miért csinálok a zenében. Igazából nincs különleges ügyességem, de lett bátorságom és lett szabadságom.

Nézd meg Csaba történetét: 
 

ha a gitározás  sokat jelent és fontos  számodra, akkor az alábbi két út közül kell választanod:

 

Az egyik út ez: 

Folytatod az eddigi irányt, és a meglevő tudásodat használod továbbra is.

Megőrzöd azt a szintet, ahová sok-sok munkával mostanra eljutottál, és közben továbbra is érzed, hogy bizonyos fontos alapok hiányoznak.

A zeneelmélet egy ingoványos terület marad számodra továbbra is, és ha hirtelen például Gisz-mollra kellene játszanod valamit, akkor a vastag húron kiszámolva keresel egy Gisz-t és lehorgonyzol az innen indított skáladobozban.

A gitáron csak a gyakori hangokat ismered, és ezért kénytelen vagy a megszokott vizuális alakzatokat ismételni izommemóriából. Nem azt játszod, ami rólad szól, hanem azt, amiről tudhatod, hogy nem fogod elrontani.

A dallamaid, ötleteid és szólóid mindig kicsit hasonlítanak a tegnapira, a múlt hetire és a tavalyira...

Ez nem a legjobb út! Ennél sokkal több van benned! 

Így egyre jobban elmegy a kedved a gitározástól, és életed egyik meghatározó hobbija (sőt, ha te is annyira szereted a zenét és a gitározást mint én, akkor nem is hobbija, hanem szenvedélye) fokozatosan eltávolodhat tőled...

Ha nincs sikerélmény, és mindig a falakba ütközöl, akkor nincs motiváció arra, hogy holnap is felemeld a hangszert. Elvan az ott a tartóban vagy a tokban is...

 

A másik út pedig ez: 

Elkezded lépésről lépésre bepótolni a hiányzó alapokat.

Egyszer csak azt érzed, hogy egy elméleti témakör világosabbá válik.

Új szempontokat fedezel fel, és ezekből új dallamok jönnek elő.

Konkrét módszereket tanulsz meg, amelyekkel mindig tudod, hogy mit kell játszanod

 

Minden nap közeledhetsz egy lépést ahhoz a pillanathoz, amikor néhány gitáros barátoddal összejöttök egy szombat délutáni örömzenélésre...

...és ismeretlen YouTube-os zenei alapokra improvizáltok.

Csak annyit tudsz előre, hogy D-mollban lesz az alap. 

Elindul a zene, meghallgatod a tempót, és elkezdesz gitározni. A pillanatra reagálsz, ahogy a zene kívánja. 

Jól érzed magad, zenélsz szabadon. 

 

Itt az ideje, hogy végre megtaláld a saját hangodat a gitáron!

A tanfolyam rengeteg új utat mutat számodra, új zenei lehetőségeket nyit meg előtted, és konkrét, könnyen alkalmazható eszközöket ad a kezedbe!

a Szólómánia bemutatja...

a tanfolyam, ami lehetővé teszi, hogy azt játszd, amit belül érzel!

0. modul: Ezt nézd meg először! 

Itt kezded majd a tanfolyamot, egy rövid köszöntőt nézhetsz meg, amiben elmondom a főbb tudnivalókat a tanfolyam felépítéséről és a leghatékonyabb elvégzéséről. És ebben a modulban találod a technikai támogatást is, ha a weboldallal és a tanfolyam kezelésével kapcsolatban merült fel kérdésed.

 

BÓNUSZ MINI-TANFOLYAMOK 

hangközök rendszere jelenti minden zeneelméleti témakör alapját. Minden zene hangközök sorozatából áll, és ezek a hangköz-lépések fejtik ki az érzelmi hatást. Minden egyes hangköznek saját hangulata van, és ezeket tudatosan alkalmazva még több eszközöd lesz arra, hogy kifejezd magad a gitáron.

A második mini-tanfolyam az akkordok felépítéséről, elnevezéséről és logikájáról szól. Az itt elhangzó információk nem csak a modális skálák világában, hanem a zenélés minden terén nagyon hasznosak lesznek számodra.

Önmagában már ez a két bónusz tanfolyam is óriási előrelépés lesz számodra, mert a legalapvetőbb dolgok közül nagyon sok minden a helyére kerül, és egy érthető rendszer kezd megjelenni. Az alapfogalmak és az alapvető zenei szabályok ismeretének megtanulása után máris tovább tudsz lépni az 1. modulba, ahol továbbra is építkezünk, csak már stabil alapokra.

 

Közösségi Modul

Ez a modul 4 részből áll. Az 1. rész a Napi Győzelem / Sikerélmények, ahol megoszthatjuk egymással, ha sikerült áttörést elérni, vagy jó élményünk volt a zenélésben. A 2. rész a Kedvenc Gitárosokról szól: a decemberben indult első tanfolyam résztvevői közül már nagyon sokan megírták a kedvenceiket. Így jobban megismerjük egymást, kiderül, hogy milyen sok közös kedvenc van (Slash, Gary Moore, David Gilmour, Angus Young, stb.), mennyire egy csónakban evezünk mind. És új gitáros kedvenceket is megismerhetünk egymástól.
A 3. rész a Zenei kérdések, ahol minden kérdést feltehetsz majd nekem a zenéről, ami épp eszedbe jut. A 4. rész pedig a Hasznos linkek, ahol a közösség tagjai javasolnak weboldalakat és alkalmazásokat, például a gitárhangok megtanulására.

 

1. modul: Stabil Alapok 

A modális skálákról, és általában a zeneelméletről rengeteg téves információt lehet a neten találni. Itt az ideje, hogy rendet tegyünk. Definiáljuk az alapfogalmakat, megbeszéljük hogy mik azok az elterjedt tévhitek, amelyeket el kell felejtened, és utána részletesen beszélünk a dúr és a moll skálák tulajdonságairól. Végül a modális skálák használatának 4 típusáról lesz szó. Utána számos feladat és példa következik. Ez a modul nagyon fontos, úgyhogy érdemes sok időt szánnod rá. Minden későbbi modul erre fog épülni.

 

2. modul: A Klasszikus Rock Titka: Mixolíd

A mixolíd elméleti alapozásával kezdjük (egy elterjedt tévhittel ellentétben NEM az számít, hogy a dúr skála 5. fokán indul). Utána megnézzük a mixolíd hangnem fő hangulatait. 3 elkülöníthető alaphangulatot is ki lehet hozni belőle, amelyből a legismertebb a klasszikus rock és blues-rock. Meglepő módon, keleties hangulata is van, de másmilyen, mint a 3. modulban szereplő fríg esetén.
A harmadik hangulat pedig a slágerdallamos mixolíd, amikor a skála egy kevésbé fontos fokát emeljük ki. Így eltűnik a blues hatás, és fülbemászó dallamok jönnek elő ezzel a módszerrel.
Nézünk egy speciális mixolíd pentatont, valamint újszerű ötleteket, amelyekkel elkerülöd, hogy skálásan, egy helyszínen le-fel lépkedve játssz dallamokat. Számos kreatív alkotási feladat lesz, és a modulokban sok videónál lesz közös szólózás, ahol én játszom 4 ütemet, utána te jössz 4 ütemmel.

 

3. modul: A Kelet és a Hard Rock Titka: Fríg

fríg is nagyon sokoldalú skála. A többi modális skálától eltér abban, hogy két verzióban is létezik: a "sima" fríg és a spanyol (domináns) fríg is kitűnően használható. Körbejárjuk az elméletét, megnézzük az alaphangulatait. Mint minden módusz, neki is több arca van. Megbeszéljük, hogy hogyan kerülheted el a túlzottan egzotikus, keleties hangulatot, miközben megtartod a fríg előnyeit. (És ha keleties hangulatot szeretnél, akkor erre is van módszer.) Kipróbáljuk a legjobb skála-ötleteket, és megnézzük, hogy a szűkített akkord miért fontos ennél a modális skálánál. Szóba kerül a "sorvégi fríg" esete is, ami egy sehol nem tanított trükk, és izgalmassá teheted vele a témáid utolsó ütemét. Mint minden modulban, sok apró részletről is lesz szó, amelyek szintén nincsenek benne a régi tankönyvekben. Szokás szerint kreatív feladatokkal és példákkal, közös szólózással is találkozol majd a 3. modulban.

 

4. modul: A Progresszív Rock Titka: Líd

A líd a legemelkedettebb hangulatú modális skála. Megnézzük, hogy zeneelméletileg mi a magyarázata ennek az emelkedettségnek. (Kiderül, hogy az összes skála közül ez tartalmazza a legtöbb emelést!) Megnézzük a Drámai Líd és az Emelkedett Líd altípusokat, amely 2 teljesen külön világ. Megtanulod az egyszerű de hatásos Láthatatlan Líd esetet is, valamint hogyan hozhatsz létre 2 akkordból is líd hatást, és hogyan vihetsz be líd hangulatot a mollos szólóidba.
Az is kiderül, hogy miért érdemes a saját akkordmeneteidbe egy látszólag oda nem illő dúr akkordot elhelyezni. A megfejtés természetesen a líd körül forog.
Ezt a modult is nagyon fogod szeretni, és amire itt tartasz, addigra már kezded látni a teljes képet is a skálák összefüggéseiről. Érezni fogod, hogy ez az egész zenélés sokkal egyszerűbb és tudatosabb lehet, ráadásul ez nem csökkenti, hanem inkább növeli a spontán és ösztönös zenélés erejét. Sok líd példa és jó néhány kreatív líd feladat zárja ezt a modult.

 

5. modul: A Blues, Funk és Jazz Titka: Dór

Mostanra már nem hangzik meglepetésnek, hogy a dórnak is legalább 2 (de inkább 3) teljesen elkülönülő arca és hangulata van. Rengeteg blues épül a dór skálára, és a jazz standard-ek jelentős részében is főszereplő ez a modális skála. Érdekes módon a latinos és funky zenék is szeretik, és van egy alig ismert, de mégis szenzációs szerepe az egyéni rockballadák hangulatának megemelésében.
Megismered a Dór Háromszöget, amellyel a sima pentatonos szólóid hirtelen új életre kelnek. 
A dór hozza a mollosan befogadható hatást, miközben frissebb, helyenként szinte pimaszabb benyomást kelt. Egy titkos trükköt is veszünk, amelynek neve Kétbundos Pentaton Pakolás, amellyel egy pillanat alatt dórt tudsz létrehozni, anélkül, hogy bármilyen elméleti számolgatást kellene csinálnod. A dórral is szép feladatok lesznek, és elemezzük híres együttesek dóros példáit is.

 

6. modul: A Legtitkosabb Modális Módszerek

A befejező modult imádni fogod. Itt kerülnek szóba azok a gyakorlati módszerek, amelyeket 20 év gitározás alatt felfedeztem, eltanultam, másoktól átvettem, esetleg véletlenül megtaláltam vagy kikísérleteztem. Elkezdjük vegyíteni a modális skálákat. Megnézzük, mi az a Pitch Axis (a híres gitárosok közül Joe Satriani használta leginkább). Összeházasítjuk a mixolíd és a dór skálát.
Kipróbáljuk, milyen érzés D-fríg alapra D-moll skálát játszani szólóban (elárulom, hogy kitűnően működik, ha betartasz EGY fontos szempontot). Szóba kerül a lokriszi skála, amely igazi fekete bárány, többek között azért is, mert a gyakorlatban nem igazán használják, a jazz szólókat (és a metál riffeket!) leszámítva. A spanyol fríg és a mixolíd között pedig egy kétlépéses átjárót fedezünk fel, amitől ez a két skála izgalmasan kombinálható.

Ez a modul további eszközökkel gazdagítja majd az eszköztáradat, és amikor ezen a ponton visszatekintesz a tanfolyam indulására (lehet, hogy hónapok alatt, sőt akár fél év vagy teljes év alatt értél ide, az idő nem számít, csak a tudás!), akkor nagyon büszke lehetsz magadra. "Megcsináltam!" Egyrészt bíztál magadban, hogy meg tudod csinálni. Másrészt pedig nyitott és kíváncsi voltál, ami minden jó zenész alaptulajdonsága. És kitartottál, ami minden sikeres ember alaptulajdonsága. Tehát a 6. modul végén a "jó zenész" jelző egyértelműen megillet téged, mert a gitárosok legfelső szintjére léptél, akik a modális rendszert jól ismerik. Itt már szinte csak a profi zenészek tartanak, és közülük sem mindenki.

Külön előnyként, a tanfolyam során szinte észrevétlenül megtanulod az összes húr összes hangját, amit szintén csak a gitárosok felső 5-10%-a mondhat el magáról. Szép utazás volt, és mostantól még sok évig vagy évtizedig úgy fogod meg a gitárodat, hogy a zene titkainak birtokában vagy.  Szabadon zenélsz, és könnyedén kifejezed magad gitárosként! 

A tanfolyam elvégzésével ezekre mind képes leszel:

  • Ismerni fogod a skálák felépítését, ezért sokkal könnyebben fogsz improvizálni bármilyen stílusban
  • Egyre könnyebben találod meg a hangokat a gitáron, ezért nem kell jobb híján a régi sémákhoz folyamodnod
  • Megtudod, mik azok az elterjedt tévhitek, amelyek megnehezítették a fejlődésedet (több ilyen is van, és nagy gátat jelentenek!)
  • Megismered a sokféle modális hangulatot (említettem már, hogy minden modális skálának 2-3 nagyon eltérő arca van?)
  • Sokkal változatosabban fogsz gitározni, tudatosabban tudsz alkotni, és rengeteg saját zenei ötleted lesz
  • Érteni fogod a legfontosabb zenei összefüggéseket, és tudatosabb, magabiztosabb gitárossá válsz

BEIRATKOZÁSI IDŐSZAK: 2023. ÁPRILIS 28 (PÉNTEK) ÉJFÉLIG 

A tanfolyamra április 28 (péntek) éjfélig iratkozhatsz be. Utána a beiratkozás lezárul, hogy a beiratkozott gitárosokra tudjak fókuszálni. A tanfolyam legközelebb 2023 év végén indul majd el.

00

nap

00

óra

00

perc

00

mp

Miben lesz ez a most induló tanfolyam SPECIÁLIS?


Két dologban is.

Először is abban, hogy interaktív, azaz egy kicsit NEKED is részed lesz a tanfolyam alakításában. A tanfolyamon minden videó alatt tudsz tőlem kérdezni a kommenteknél. Mindenki teljesen egyéni módon dolgozza fel a tanultakat, és a tanfolyam tavalyi résztvevőinél számos alkalommal pont egy feltett kérdésre írt válaszom hozta el a teljes megértést.

Sőt, olyan is volt, hogy valakinek az segített, hogy olvasta a másvalaki által feltett kérdést és az arra írt választ.


Tehát a kérdéseid által a te tudásod is gazdagodik, és a tanfolyamot a jövőben elvégző gitárosokkal is jót tettél ezáltal.

Összesen 6 modulra osztottam a teljes tananyagot. 

Ha beiratkozol, akkor mostantól számított 5 perc múlva már kezdheted is tanulni őket!


 A másik speciális dolog? A tanfolyamhoz egy külön kiegészítő kurzust is választhatsz, amelynek a címe: Zeneírás Modális Skálákkal.

Ez a külön kurzus azoknak készült, akiket érdekel a zeneírás, szeretnének saját zenéket írni, vagy már írnak is zenéket, de szeretnének új módszereket, új inspirációt kapni. 

Ráadásul ez a külön kurzus úgy lett kitalálva, hogy a Modális Skálák Titka tanfolyamhoz igazodik és a tanfolyamon tanult dolgokat rögtön saját alkotássá változtathatod.

Ezzel a külön kurzussal is a saját tempódban haladhatsz, és ahogy egy-egy skálát megtanultál a tanfolyamon, átmehetsz a Zeneírás Modális Skálákkal kurzus oldalára és az általam bemutatott zeneírási folyamatot végignézve, rögtön láthatod is, hogy hogyan készül valódi zenei téma az adott skálából, és már kezdheted is az alkotást.


(Tamás, én egyelőre nem tervezek saját zenét írni, nincs is megfelelő felszerelésem ehhez... Ezt a külön zeneírási kurzust is meg kell vennem a modális skálák megtanulásához és megértéséhez?)

Természetesen nem, a zeneírási kurzus csak egy külön opció, szabadon választható. A Modális Skálák Titka tanfolyam önmagában egy kerek egész, ami teljeskörűen feldolgozza a modális skálák témakörét, sok gyakorlati példával. 

 

(Tamás, engem érdekel a Zeneírás Modális Skálákkal kurzus! Tudsz róla még pár dolgot mondani?)

Persze! Ezen az oldalon lejjebb megtalálod a részleteket.

 

Létezik egy általad is bejárható út az elakadt állapottól az örömteli zenélésig:

Budai Gábor

"Régóta gitározom és a sok év alatt rengeteg kérdés merült fel. Hogy kerülnek bele a skálákba az adott hangok? Jól szól, de miért? Miért mondják a Guns N'Roses "Sweet Child" dalára, hogy mixolíd? Mi az a mixolíd? Nem jártam zeneiskolába, szobagitárosként a YouTube-ot hívtam segítségül, itt találtam rá Tamás videóira. Hasznosnak találtam, jónak találtam, és be is iratkoztam a modális skálák tanfolyamra.

Tamás  a tanfolyamon annyira egyszerűen, érthetően magyarázza el a modális skálákat, hogyan képződnek, hogy tudod használni őket. Gyakorlati példákon keresztül belevezet a modális skálákba. Van közös szólózás is a videók végén, ahol felváltva ő játszik, majd te játszol. Ennél jobbat én nem találtam! Vegyétek a tanfolyamot Ti is, mert olyan kapukat nyit meg, olyan lehetőségeket ad a kezetekbe, egyszerűen és gyorsan, amit én eddig máshol nem találtam meg.

Nézd meg Gábor történetét: 
 

Horváth Gábor

"A Légió Rock Band gitárosa vagyok. Nagyon régen kezdtem ismerkedni a hangszerrel, nem titkolom hogy 70 éves vagyok. Megvolt a zenei alapképzésem, ezért magam kezdtem el a gitárral komolyabban foglalkozni. Több zenekarom is volt, és már a 80-as évek elejétől írok saját számokat. Akkor nem éreztem a hiányosságaimat.

30 év kihagyás után újraalakult a zenekarom, és éreztem, hogy nekem is változtatni kell a felkészültségemen. Folyamatosan írtam a számaimat. ezért nagyon jól jött ez a tanfolyam. Előtte csak tiszta kvinteket játszottam az alapoknál és ezekre írtam a szólóimat. Amióta belekezdtem a tanfolyamba, egy teljesen más világ alakult ki. A szólóim tudatosabbak és színesebbek lettek. Nagyon jók a gyakorlatok, lassanként beépülnek a játékomba. Most már nem egysíkútak a szólóim. Már tudatosan használom az elméleti hátteret. Az új számaimmal ismerőseimet is megleptem! Néhány olyan kompozíció született, amelyekre nagyon büszke vagyok. Mindez nem jöhetett volna létre a tanfolyam nélkül. Köszönöm Tamásnak, hogy ilyen racionális és érthető a tanfolyami anyag.

Nézd meg Gábor történetét: 
 

És MENNYIBE  kerül mindez?

A Modális Skálák Titka tanfolyam egy teljes rendszer. A hangközökről, az akkordokról, és a skálákról is mindent megtanulhatsz belőle, ami a fejlődéshez és az egyedi, ízléses, változatos gitároshoz szükséges.

Egy percre képzeld el, hogy gitártanárhoz jársz, és a teljes modális rendszert szeretnéd megtanulni, az összes konkrétummal, példákkal, feladatokkal. 

Ezt a széleskörű tananyagot legkevesebb fél év, de inkább egy teljes év alatt lehet végigvenni. (Nem beszélve arról, hogy sok történetet hallottam haladó gitárosoktól, hogy 1-2 év gitártanár után nagyjából ugyanott tartottak, mint amikor elkezdtek járni a tanárhoz...)

Nem egyszerű egy éven keresztül minden héten azonos időpontban szabaddá tenni magad, eljutnod a tanárhoz, parkolóhelyet találni. Utána hazafelé menet elfelejteni a jó ötletek egy részét. Következő órán lehet is újra összerakni, ami nem volt világos, vagy elhalványult.

Mennyibe kerül manapság egy éven át tanulni egy gitártanártól? Egy tanóra 6-7 ezertől indul, de inkább 8-10-12 ezer, ha nem a szomszéd sráctól, hanem jó tanártól tanulsz...

De számoljunk csak alacsonyabb tarifával. Egy év alatt ez 300.000 forint. Alsó hangon... Lehet 400 vagy 500 ezer is belőle.

(És ha már jártál tanárhoz, akkor miért nem tanított egy jól használható, érthető, gyakorlatias rendszert? Esetleg hónapokig is jártál hozza, és C-dúr skáladobozokat gyakoroltatott több fekvésben, vagy elmondta, hogy a C-dúr az egyenlő D-dór és E-fríg, és ezzel nem jutottunk közelebb a belső hangunk megtalálásához.)

Azt szeretném, ha minél többen tudnának örömmel, szabadon improvizálni, dalt írni. Érteni a zenét. Élvezni a gitározást.

Ezért úgy alakítottam ki a tanfolyam árát, hogy minél többen megengedhessék maguknak.

Az volt a cél, hogy az ár olyan kedvező legyen, hogy gyakorlatilag egy hétvégi családi Lidl bevásárlás összegéből EGY ÉLETRE megtanulhasd a zenélés friss és gyakorlatias rendszerét.

Ez jó befektetésnek hangzik! Egy extra beugrás a Lidl-be - és mostantól évtizedekig más szinten gitározol. :)

Vagy ha már gondolkoztál új pickup, új effektpedál vagy új gitár beszerzésén abból a célból, hogy jobban menjen a gitározás... annak idején én mindhárom esetet kipróbáltam (eredmény: nem ment jobban a gitározás). Ez a tanfolyam egy átlagos gitár árának mindössze egynyolcada. Annyi mint egy alap torzítópedál, amitől ugyanaz a gitáros maradnál  - most viszont végre átlátod a zenei titkokat.


Ráadásul az otthonod kényelmében, saját időbeosztásodban, tanárhoz nem igazodva, rugalmasan tudod elvégezni a tanfolyamot. 

 

...Ja, és említettem már, hogy a videók örökké a tiéd maradnak? Több tucatszor újranézheted őket. Akár 3 havonta végigpörgetheted újra a tanfolyamot.

Nem kell fejben tartani mindent egy hallásra, mint a gitárórán. A zeneelméletről sok jót lehet mondani, de azt nem, hogy pillanatok alatt átlátható és laza téma. Nekem is sok ismétlés után vált érthetővé a legtöbb összefüggés. Ezért is jó, ha a tananyag bármikor újranézhető.

 

Lássuk akkor a konkrétumokat...

 

Modális Skálák Titka tanfolyam most 35.700 forintért a tiéd lehet, és 3 perc múlva akár már el is kezdheted a tanulást!

Ez nagyjából annyi, mintha 3-4 gitárórát vennél egy gitártanártól. Ezért most cserébe egy teljes rendszert kapsz, ami mostantól a tiéd örökre. Érteni és érezni fogod a zenei árnyalatokat.

 

 

(És van most egy kiegészítő zeneírás kurzus is - azoknak, akik saját zenéket is szeretnének alkotni.) 

A KÜLÖN OPCIÓKÉNT VÁLASZTHATÓ  ZENEÍRÁS MODÁLIS SKÁLÁKKAL KURZUS INFORMÁCIÓI

Kattints a lenti szövegre, és megnyílik az információs ablak, a kurzus összes tudnivalójával.

A TANFOLYAMHOZ VÁLASZTHATSZ EGY KIEGÉSZÍTŐ KURZUST IS:

A Modális Skálák Titka tanfolyam

35 700 Ft

Ezek mind a tiéd lesznek:

  • A Modális Skálák Titka - teljes elméleti és gyakorlati tanfolyam, összesen 6 modul (minden modulban számos videóval, letölthető segédanyagokkal,  ábrákkal, zenei alapokkal, feladatokkal, híres példákkal)
  • A Hangközök Rendszere - BÓNUSZ alapozó tanfolyam (minden fontos információ a hangközök nevéről, használatáról, szerepéről)
  • Az Akkordok Rendszere - BÓNUSZ alapozó tanfolyam (minden fontos információ az akkordok felépítéséről, fontosabb típusairól és az akkordnevek jelöléséről, a számozásokról és a sus, add, maj, dim rövidítésekről)
  • Élethosszig tartó korlátlan hozzáférés a tanfolyam anyagához
  • A tanfolyam videói alatt kérdezhetsz és segítek mindenben
  • A modulok végén tesztkérdésekkel ellenőrizheted a tanultakat, így még inkább elmélyítve a tudásod
  • Külön mobil applikáción is hozzáférsz a tanfolyamhoz, tehát bárhol és bármikor nézheted a videókat és tanulhatod az anyagokat
BEIRATKOZOM, KÉREM A TANFOLYAMOT

A Modális Skálák Titka tanfolyam + Zeneírás Modális Skálákkal kurzus

56 700 Ft

Ezek mind a tiéd lesznek:

Minden, ami a Modális Skálák Titka tanfolyamban található, kiegészítve a Zeneírás A Modális Skálákkal kurzussal, amely az alábbi extrákat is tartalmazza:

  • A zeneírás minden lépését bemutató 4 részes videós kurzus: 4 zenei ötlet kitalálása, felvétele, a témák kidolgozása és hangszerelése
  • A zeneszerkesztő szoftver alapvető működésének bemutatása (ezek a szoftverek mind hasonló logikára épülnek)
  • A zenei témák összes szólama letölthető, és így saját magad is rekonstruálhatod a zenét (az egyik legjobb tanulási módszer!)
  • Kreatív alkotási feladatok részletes iránymutatással, ezáltal saját zenét tudsz írni a frissen tanult módszerekkel 
  • Személyre szabott zeneírási tanácsadás és visszajelzés a Zeneírás Modális Skálákkal kurzus oldalán
  • A kurzus oldalán feltett kérdéseid alapján további részletes magyarázatokat adok
  • Meghallgatom és véleményezem a kurzus során alkotott saját zenei témáidat
  • A kurzushoz való hozzáférés korlátlan ideig érvényes
A ZENEÍRÁS KURZUSSAL EGYÜTT KÉREM A TANFOLYAMOT

A garancia, ami teljesen kockázatmentessé teszi a döntést:

Ha beiratkozol a tanfolyamra, akkor garantálom, hogy miután elvégezted, sokkal MAGASABB szintre kerülsz a gitározásban, sokkal JOBBAN fogod érteni a zenét, és sokkal TÖBB eszközöd lesz önmagad kifejezésére a gitáron...
ha nem így lesz, akkor visszakapod a pénzed.

Azaz ha a vásárlásod utáni első 60 napon belül azt érzed, hogy a tanfolyam nem hoz eredményeket számodra, akkor írj nekem emailt és azonnal visszautalom a vételárat. 

EZEK A LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK:

(Kattints bármelyik kérdésre és megjelenik a válasz.)

Mondj IGENT  magadra: te is megélheted a játékod megújulását és a zenei sikerélményeket!

„A zene az emberi érzelmek manifesztációjának talán legősibb és legszebb módja. Ez az én megértésem és mottóm, ha zenéről van szó. Tamás pedig pontosan ebből a szemszögből közelítve építi a zeneelméleti tudásomat és a tudatos játékot egyaránt: mit hogyan érdemes adagolni, mikor melyik fűszerező elemhez érdemes nyúlni és melyik modális hangulathoz. A belső fül ereje csodálatos, de csakis megfelelő tudással és zenei jelenléttel válik igazán kifejezővé. Tamástól bármit kérdezhetsz és személyre szabott tananyaggal segít abban, hogy az eredetileg picit szárazabb zeneelméleti tananyag is a saját stílusomban épüljön be. Akár nemrég kezdtél gitározni akár a meglévő tudásod csiszolnád, Nála jó helyen leszel!”

- SZABI

"Nagy öröm számomra a Szólómánia! Jól látható, hogy a tananyag egymásra épül, a magyarázatok világosak és érthetőek. Arra már sokkal korábban rájöttem, hogy zenélni elméleti és hangszeres tudás nélkül lehetetlen, egyszerűen nem lehet. Ezt a felismerést jelentősen felerősítetted bennem. Az internet sokat segített nekem a régóta hiányzó zeneelméleti tudás megszerzésében, de sok esetben csak káosz maradt bennem. Egyik oldalon így, a másikon úgy magyarázták ugyanazt. Mindenkinek tudom ajánlani Tamás anyagait! Biztosan van olyan rész, amiben mindenki magára ismer! Ez velem is megtörtént. Ezután tényleg csak elhatározás kérdése, hogy hogyan tovább... Én köszönettel tartozom mindazért, amit eddig kaptam tőled!”

- CSARKÓ SÁNDOR

Tóth Tamás

"Több mint 20 éve gitározom, de az idő nagy részében sajnos vakvágányon haladtam. Nem tudtam a zeneelméleti tudást beépíteni a játékomba.

A modális tanfolyamot viszont mintha csak nekem találták volna ki. Már a tanfolyam felénél sokkal tudatosabb lett a játékom. Kevesebbet fogok félre, nagyobb élmény az improvizálás és szólózás. Sokkal könnyebben szedem le és játszom el hallás után a kedvenc zenéimet. 

Az is jó, hogy nem vagyok időhöz kötve. Van, hogy 2-3 hétig nem érek rá foglalkozni a tanfolyammal, de mégis ott tudom felvenni a fonalat, ahol korábban letettem.

Amikor kevés az ember szabadideje, akkor a legnagyobb luxus az időt egy helyben toporgásra pazarolni. Nekem segített a modális tanfolyam, és szerintem Neked is fog!"

Nézd meg Tamás történetét: 
 

VÁLASZD KI A KÍVÁNT VERZIÓT ÉS VÁRLAK BENT A TANFOLYAMON!

A Modális Skálák Titka tanfolyam

35 700 Ft

Ezek mind a tiéd lesznek:

  • A Modális Skálák Titka - teljes elméleti és gyakorlati tanfolyam, összesen 6 modul (minden modulban számos videóval, letölthető segédanyagokkal,  ábrákkal, zenei alapokkal, feladatokkal, híres példákkal)
  • A Hangközök Rendszere - BÓNUSZ alapozó tanfolyam (minden fontos információ a hangközök nevéről, használatáról, szerepéről)
  • Az Akkordok Rendszere - BÓNUSZ alapozó tanfolyam (minden fontos információ az akkordok felépítéséről, fontosabb típusairól és az akkordnevek jelöléséről, a számozásokról és a sus, add, maj, dim rövidítésekről)
  • Élethosszig tartó korlátlan hozzáférés a tanfolyam anyagához
  • A tanfolyam videói alatt kérdezhetsz és segítek mindenben
  • A modulok végén tesztkérdésekkel ellenőrizheted a tanultakat, így még inkább elmélyítve a tudásod
  • Külön mobil applikáción is hozzáférsz a tanfolyamhoz, tehát bárhol és bármikor nézheted a videókat és tanulhatod az anyagokat
BEIRATKOZOM, KÉREM A TANFOLYAMOT

A Modális Skálák Titka tanfolyam + Zeneírás Modális Skálákkal kurzus

56 700 Ft

Ezek mind a tiéd lesznek:

Minden, ami a Modális Skálák Titka tanfolyamban található, kiegészítve a Zeneírás A Modális Skálákkal kurzussal, amely az alábbi extrákat is tartalmazza:

  • A zeneírás minden lépését bemutató 4 részes videós kurzus: 4 zenei ötlet kitalálása, felvétele, a témák kidolgozása és hangszerelése
  • A zeneszerkesztő szoftver alapvető működésének bemutatása (ezek a szoftverek mind hasonló logikára épülnek)
  • A zenei témák összes szólama letölthető, és így saját magad is rekonstruálhatod a zenét (az egyik legjobb tanulási módszer!)
  • Kreatív alkotási feladatok részletes iránymutatással, ezáltal saját zenét tudsz írni a frissen tanult módszerekkel 
  • Személyre szabott zeneírási tanácsadás és visszajelzés a Zeneírás Modális Skálákkal kurzus oldalán
  • A kurzus oldalán feltett kérdéseid alapján további részletes magyarázatokat adok
  • Meghallgatom és véleményezem a kurzus során alkotott saját zenei témáidat
  • A kurzushoz való hozzáférés korlátlan ideig érvényes
A ZENEÍRÁS KURZUSSAL EGYÜTT KÉREM A TANFOLYAMOT

BEIRATKOZÁSI IDŐSZAK: 2023. ÁPRILIS 28 (PÉNTEK) ÉJFÉLIG 

A tanfolyamra április 28 (péntek) éjfélig iratkozhatsz be. Utána a beiratkozás lezárul, hogy a beiratkozott gitárosokra tudjak fókuszálni. A tanfolyam legközelebb 2023 év végén indul majd el.

00

nap

00

óra

00

perc

00

mp

Az elmélet világossá válik, a tudás öröme és az alkotás szabadsága jelenik meg:

“Amikor látok meghirdetve egy olyan tanfolyamot, ami érdekel, jó lenne tudni, hogy megéri-e majd az árát! Általában ez úgy szokott kiderülni, hogy jelentkezem rá, kifizetem előre és vagy jó lesz, vagy nem.

A Szólómánia tanfolyama brutálisan megérte az árát! Amikor a tanfolyam felénél jártam, az fogalmazódott meg bennem, hogy miért nem így tanítják a zenét általános iskolában?!

Annak idején kegyelem 2-essel engedtek át minden évben ének-zenéből. A tanfolyam elvégzése után pedig Dream Theater dalok harmónia menetét, az akkordokra játszott szólókat elemzem.

Vezetés közben tudatosan figyelem a zenét és próbálom hangszer nélkül megfejteni az akkord köröket és kihallani a megjelenő modális hangulatokat. Ez óriási előrelépés számomra!

Amikor belevágtam annyi tudásom volt a zenével kapcsolatban, hogy elolvastam Kesztler Lőrinc zeneelmélet c. könyvét. Nem egy egyszerű könyv, cserébe a végére ott vagy, hogy csomó mindent tanultál, csak nem tudod használni. Legalább is nálam így volt.

Amit a Modális Skálák Titka tanfolyamon tanultam, életre keltette a korábban tanultakat.

De egyáltalán nem szükséges semmilyen előképzettség, mert itt is ugyanúgy a hangközök megismerésével indul minden. Szó szerint nulla tudásról, olyan szintre jutsz rövid idő alatt, hogy minden zenét más füllel fogsz hallgatni ezután.

43 éves vagyok. Jó lett volna, ha fiatalabb koromban lett volna ilyen lehetőség, de erre tényleg mondhatom, hogy jobb később, mint soha!”

- DARÓCZI MIHÁLY

“14-15 évesen fogtam gitárt először, teljesen autodidakta módon a fülemre hagyatkozva gyakoroltam. A saját témáim ihletettség alapján születtek, 95%-ban néhány riff-nél tovább nem jutottam, csak 2-3 számot sikerült összeraknom. 

Évekig jártam tanárokhoz, sok jó dolgot tanultam tőlük. De még mindig hiányzott az elméleti tudás. Alap szinten, száraz elméleti dolgokat tudtam, de nem tudtam és nem is akartam beépíteni. Nem tudtam hogyan kellene megfogni az egészet, csak éreztem, hogy valami még hiányzik.

Kicsit vaciláltam hogy elkezdjem-e Tamás tanfolyamát, hiszen érintőlegesen már foglalkoztam ezzel, de aztán a belső hang meggyőzött és belevágtam. Ez 2022 decemberében volt, és azóta is hálás vagyok, mert pont azt kaptam amit kerestem

Végre valakinek sikerült megvilágítani az elméletet úgy, hogy az nem csak elmélet, hanem olyan gyakorlati példákon keresztül magyarázza el, ami tényleg működik! Így a tanulás sem csak száraz tananyag, hanem megmutatkozik az esszenciája a gitározásnak. A különböző hangulatok, a kifejezésre váró pillantok már nem csak céltalan keresgélések a fogólapon, hanem egy jól használható térképet kaptam, ami óriási öröm, a tudás öröme! Amikor összeáll az ember fejében az egész! 

A tanfolyamot mindenki saját tempójában végezheti, ami azért is jó mert így van időd kigyakorolni mindent! Még én se végeztem az egésszel, van még néhány rész hátra, amit nem is siettetek mert így alaposan tudok végigmenni rajta. Sőt így meg van a lehetőség az ismétlésre is.

Ha esetleg még nem döntöttél arról, hogy elkezdd-e ezt a tanfolyamot, akkor csak azt tudom mondani, hogy kezdd el, mert nem fogsz csalódni és egy sokkal tudatosabb zenészként tudsz alkotni utána!”

- NIKOLETTI PÉTER